1. Dalmatinska nogometna liga: Mlađi pioniri i pioniri slavili, kadeti i juniori polovični

1. Dalmatinska nogometna liga: Mlađi pioniri i pioniri slavili, kadeti i juniori polovični

Svoj nastup u sklopu 4. kola 1. Dalmatinske nogometne lige, imale su sve četiri naše mlađe kategorije koje se natječu u njima. Mlađi pioniri i pioniri dočekali su svoje vršnjake iz Dugopolja, dok su kadeti i juniori gostovali na Parku mladeži kod momčadi Splita.


Mlađi pioniri i pioniri ostvarili su dvije vrijedne pobjede protiv Dugopolja. Kadeti su također osvojili puni plijen, dok su juniori kapitulirali nakon početnog vodstva. No, krenimo redom.


Mlađi pioniri nemilosrdni


Mlađi pioniri trenera Jure Perkovića odigrali su fantastičnu utakmicu te su s visokih 5:0 pobijedili momčad Dugopolja. Poduzetni Anton Škara već u 8. minuti zabija za vodstvo od 1:0. Tonći Mrva, igrač utakmice, u 24. minuti lijepim pogotkom povisuje rezultat na 2:0. Okretni Šimun Ivčević u 27. minuti zabija za, sada već visokih i velikih, 3:0. Bio je to ujedno i rezultat prvog poluvremena. Na samom startu drugog poluvremena, radišni Frane Surjan zabija za 4:0, da bi u 53 minuti utakmice, Ante Vulelija solo minijaturom zabio za konačnih 5:0. Bila je ovo pobjeda kolektiva, odlična prezentacija nogometne igre, borbe, trke i požrtvovnosti.


NK ABECEDA SPORTA ZDC - NK DUGOPOLJE 5:0 (3:0)


NK ABECEDA: Jurjević, Mikulić, Bušić, Devčić, Pavičić, Ivčević, Stojanov, Mrva, Vulelija, Škara, Surjan. Još su igrali: Blaslov, Ukalović, Brčić, Baričić i Vukosav. Trener: Jure Perković.


NK DUGOPOLJE: Maretić, Krišto, Smodlaka, Vidošević, Ivanda, Ćapeta, Prološčić, Milić, Balić, Ževrnja, Jurić. Još su igrali: Tabak, Petrić, Pavić, Rogošić, Dlaka, Vladović i Ćapeta. Trener: Dragan Doždor.


Pioniri slavili, hattrick Karla Pašete


Nakon gorke pilule u prošlom kolu na Parku mladeži, puleni trenera Alena Juričića vrlo brzo su zaboravili na poraz te s četiri pogotka u mreži ispratili ratoborne protivnike iz Dugopolja. 
Igrala se 11. minuta utakmice, kada se Karlo Pašeta sjurio s desne strane ka protivničkom golu, oštro tukao u prvi kut, dovoljno za vodstvo od 1:0. U 27. minuti gosti preko Akalovića izjednačuju rezultat na 1:1. U 32. minuti, ponovno je Pašeta na sceni. Dobivši jednu teledirigiranu loptu od strane Ante Fabijana, nešto poput Davora Šukera od strane Igora Štimca u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 1996. godine protiv Irske, lijepim lob udarcem zabija za naše vodstvo od 2:1. U 42. minuti Karlo zabija i svoj treći pogodak. Dobio je jednu dubinsku loptu te s nekih tridesetak metara od gola silovito uputio udarac ka protivničkom golu. Lopta odsjeda pod gredu, dovoljno za pljesak svih prisutnih i svakako da je ponio epitet igrača utakmice. Gosti iz Dugopolja se ipak ne predaju te preko Blaževića smanjuju rezultat na 3:2. Bilo je to u 56. minuti utakmice. Sve nedoumice oko pobjednika otklanja Grgo Lisica u 65. minuti. Dino Sikirić je s lijeve strane izveo korner, a Grgo je poput lisca ispratio ubačaj na drugu stativu te se glavom naklonio za konačnih 4:2. Svakako zlata vrijedna tri boda i povratak na pobjedničke staze. 


NK ABECEDA SPORTA ZDC - NK DUGOPOLJE 4:2 (2:1)


NK ABECEDA SPORTA ZDC: Periša, Sikirić, Marelić, Perković, Fabijan, Lacman, Maruna, Katić, Pašeta, Zekanović, Kapitanović. Još su igrali: Milošević, Lučić, Lisica, Brkić, Hloušek, Škara, Turbić. Trener: Alen Juričić.


NK DUGOPOLJE: To. Čipčić, Šestan, Bugarin, Batarelo, S. Kegalj, T. Čipčić, M. Kegalj, Mihovilović, Šimić, Akalović, Mustapić, Brčić. Još su igrali: Brčić, Blažević, Murat, Jadrić, Ćapeta, Jokić. Trener: Duje Tokić.


U sljedećem kolu, mlađi pioniri i pioniri gostuju na Poljudu kod momčadi Hajduka.


Kadeti ne posustaju


Kadeti trenera Stipe Pavičića došli su do četvrte ovosezonske pobjede u isto toliko odigranih utakmica te su na taj način zadržali stopostotni učinak i drže sam vrh prvenstvene ljestvice. Oni su rezultatom 4:3 pobijedili momčad Splita u utakmici odigranoj na Parku mladeži. Zvonimir Pleslić u 21. minuti dovodi nas u vodstvo od 1:0. Batinić je u 27. minuti izjednačio rezultat na 1:1. Da na poluvrijeme odemo s vodstvom, pobrinuo se kapetan Duje Marasović koji u 41. minuti zabija za 2:1. Tino Šakić u 51. minuti povisuje rezultat na 3:1. Domaćin se ne predaje te preko Bilušića smanjuje rezultat na 3:2. Igrala se 67. minuta utakmice. Roko Ivčević, povratnik u naše redove, svojim prvijencem u voljenom dresu, povećao je rezultat na 4:2 u 70. minuti. Bilušić je svojim drugim pogotkom u 88. minuti tek ublažio poraz svoje momčadi i konačni rezultat na semaforu glasio je 4:3 u našu korist. Kadeti trenera Pavičića izgledaju dobro, igraju odličan i dopadljiv nogomet, stoga i ne čudi da su na najbolji način otvorili prvenstvo.


NK SPLIT - NK ABECEDA SPORTA ZDC 3:4 (1:2)


NK SPLIT: Smilović, Borzić, Pletikosić, Mladin, Stjepić, Polić, Batinić, Žure, Banović, Perić, Ćurković. Još su igrali: Akrap, Plenković, Gabela, Bilušić, Pauk, Papić, Vidan. Trener: Goran Njegić.


NK ABECEDA SPORTA ZDC: Hećimović, Kardum, Vrkić, Šakić, Mikulić, Ivoš, Marasović, Ivčević, Lučić, Pleslić, Šakić. Još su igrali: Lomtatidze, Jurjević, Olić, Trošelj, Čulina. Trener: Stipe Pavičić.Juniori poveli pa se ugasili


Juniori trenera Božidara Miletića, na najbolji mogući način otvorili su utakmicu protiv Splita. Igrala se 11. minuta kada je Emanuel Kelava zabio za naše vodstvo od 1:0. Vrdoljak je poravnao rezultat u 21. minuti utakmice na 1:1. Grabar na početku drugog dijela utakmice, točnije u 50. minuti donosi preokret domaćinu i rezultat na semaforu je 2:1 u njihovu korist. Šimleša pogocima u 77. i 79. minuti dovodi svoju momčad u vodstvo od 4:1, da bi točku na "i" u 90. minuti utakmice stavio Paviškov. U konačnici zaslužena pobjeda domaćina rezultatom 5:1.NK SPLIT - NK ABECEDA SPORTA ZDC 5:1 (1:1)


NK SPLIT: Miše, Marović, Martinović, Šerić, Grabar, Svalina, Šimleša, Amižić, Šimunović, Vrdoljak i Rosandić. Još su igrali: Perković, Riabets, Bašić, Paviškov, Prelesnik, Biliškov. Trener: Goran Njegovan.


NK ABECEDA SPORTA ZDC: Rak, Memedović, Božić, Matak, Crnjak, Sudinja, Senkić, Škara, Ivković, Dunatov, Kelava. Još su igrali: Zubak, Gambiraža, Surać, Žilić i Šarić. Trener: Božidar Miletić. 
U sljedećem kolu, kadeti i juniori dočekuju momčad Neretve.