1. Dalmatinska nogometna liga: Mlađi pioniri slavili protiv Zmaja

Sve četiri mlađe kategorije koje se natječu u 1. Dalmatinskoj ligi, imale su za vikend svoj nastup. Mlađi pioniri i pioniri na svom su igralištu dočekali makarskog Zmaja, dok su kadeti i juniori gostovali na Šubićevcu kod momčadi Šibenika.

Mlađi pioniri uvjerljivi

Mlađi pioniri odigrali su odličnu utakmicu protiv svojih vršnjaka iz Makarske i slavili su s uvjerljivih 4:0. Strijelci za momčad trenera Jure Perkovića, kojeg je ovom prilikom zamijenio trener Roko Prtenjača, bili su Tonći Mrva koji je zabio pogodak već u 5. minuti utakmice, Frane Surjan koji je tresao protivničku mrežu dvaput, u 13. i 53. minuti te Lovre Ninčević koji je zabio pogodak u 59. minuti utakmice.

NK ABECEDA SPORTA ZDC – HRNK ZMAJ (M) 4:0 (2:0)

TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja: 100. Sudac: Petar Mijić (Rodaljice). Pomoćnici: Josip Budan (Podgradina) i Šime Žilić (Škabrnja). Delegat: Miroslav Knežević (Novigrad Dalmatinski).

NK ABECEDA SPORTA ZDC: Jurjević, Mikulić, Blaslov, Pavičić, Nimac, Stojanov, Surjan, Ivčević, Vulelija, Škara. Još su igrali: Baričić, Ninčević i Bljaić. Trener: Roko Prtenjača.

HRNK ZMAJ: Roso, Radojković, Nemčić, Jakir, Ravlić, Grbavac, Mirosavljević, Jurlina, Andrić, Grubišić, Šošić. Još su igrali: Brkulj, Vitlić, Bagarić, Radić, Beriša, andrijašević i Nogalo. Trener: Darko Vlatković

Pionirima igra, ali ne i rezultat

Možda i najbolja ovosezonska utakmica pionira ove sezone, ali bez iti jednog boda na kraju. Gosti su spretno i sretno došli do pobjede. Ostaje žal za bodovima zbog prikazane igre, ali to je sport.

TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Petar Mijić (Rodaljice) i Šime Žilić (Škabrnja). Delegat: Miroslav Knežević (Novigrad Dalmatinski).

NK ABECEDA SPORTA ZDC: Periša, Perković, Fabijan, Marelić, Čulina, Maruna, Sikirić, Lacman, Katić, Zekanović, Pašeta. Još su igrali: Lisica, Kapitanović i Lučić. Trener: Alen Juričić.

HRNK ZMAJ: Glučina, Vranješ, Šulenta, Alač, Zec, Bilić, Kozarić, Pralas, Lovreta, Ramljak, Agić. Još su igrali: Legin, Filipović, Pivac, Fiamin i Prgomet. Trener: Ivan Carević.

U sljedećem kolu mlađi pioniri i pioniri gostuju u Sinju kod Junaka.

Kadeti poraženi

Kadeti su na Šubićevcu po jako vjetrovitom vremenu odigrali jednu dobru utakmicu. Veći dio bili su bolji protivnik, ali svoju igru nisu uspjeli kapitalizirati. Domaćin je to na najbolji mogući način kaznio te osvojio sva tri boda. Strijelci za pobjedu bili su Vice Mandić u 12. minuti te Jan Grgas Grando u 50. minuti utakmice.

HNK ŠIBENIK – NK ABECEDA SPORTA ZDC 2:0 (1:0)

ŠIBENIK – Igralište Šubićevac: Gledatelja: 100. Sudac: Josip Katuša (Raštane Donje). Pomoćnici: Matej Čulina (Pridraga) i Damir Lerga (Zadar).

HNK ŠIBENIK: Momirović, Vukušić, Grubišić, Matas, V. Mandić, F. Mandić, Kardov, Buva, Grgas Grando, Kartelo, Štrbac. Još su igrali: Krečak, Pulić, Baranović, Berić i Bedrica. Trener: Niko Škugor.

NK ABECEDA SPORTA ZDC: Hećimović, Kardum, Vrkić, P. Šakić, Mikulić, Olić, Marasović, Ivčević, Lučić, Pleslić, T. Šakić. Još su igrali: Lomtatidze, Buljat, Trošelj i Čulina: Trener: Stipe Pavičić.

Juniorima dva neiskorištena kaznena udarca

Juniori su poraženi rezultatom 3:0, iako je utakmica mogla otići u sasvim drugom smjeru da je na početku utakmice Filip Škara iskoristio najstrožu kaznu. Domaćin je vješto kažnjavao svaku našu pogrešku te su stekli prednost od 3:0. U 27. minuti zabio je Milan Kardoš za 1:0. Na 2:0 povisio je Toni Županović u 31. minuti, dok je Moqin-Završki u 62. minuti postavio konačan rezultat utakmice. Pred kraj utakmice, nakon igranja rukom nekoga od domaćina u kaznenom prostoru, sudac je pokazao na bijelu točku. Ovoga puta ni Mate Božić nije uspio zabiti s kreča te su bodovi na kraju zasluženo ostali na Šubićevcu.

HNK ŠIBENIK – NK ABECEDA SPORTA ZDC 3:0 (2:0)

ŠIBENIK – Igralište Šubićevac: Gledatelja: 100. Sudac: Matej Čulina (Pridraga). Pomoćnici: Josip Katuša (Raštane Donje) i Damir Lerga (Zadar).

HNK ŠIBENIK: Ilić, Rupić, Baus, Prtain, Šalov, Grbelja, Moquin-Završki, Kardoš, Nakić-Alfirević, Županović, Pulić. Još su igrali: Čupić i Baković. Trener: Zoran Slavica.

NK ABECEDA SPORTA ZDC: J. Škara, Pavlović, Božić, Gambiraža, F. Škara, Memedović, Rados, L. Škara, Sudinja, Klanac, Kelava. Još su igrali: Predovan, Crnjak, Ivković i Žilić. Trener: Božidar Miletić.

U sljedećem kolu, kadeti i juniori na svom igralištu dočekuju sinjskog Junaka.