1. Dalmatinska nogometna liga: Mlađi pioniri uvjerljivi, pioniri pali pred kraj utakmice

1. Dalmatinska nogometna liga: Mlađi pioniri uvjerljivi, pioniri pali pred kraj utakmice

Proteklog vikenda, mlađi pioniri i pioniri odigrali su redovno 15. kolo 1. Dalmatinske nogometne lige, a protivnik je bila Neretva iz Metkovića. Mlađi pioniri došli su do uvjerljive pobjede, svladavši svoje vršnjake iz Metkovića s uvjerljivih 8:0. Ovom pobjedom, igrači trenera Jure Perkovića popeli su se na visoko 5. mjesto prvenstvene ljestvice. Pioniri trenera Roka Prtenjače dvaput su vodili, no pred kraj utakmice, ipak su ispustili bodove.Hattrick Ante Vulelije

Mlađi pioniri bili su uvjerljivi te su slavili rezultatom 8:0. Hattrick je postigao napadač Ante Vulelija. Po jednom su zabijali Anton Škara, Jakov Mikulić, Šimun Ivčević, Luka Bljaić i Tonći Mrva. Mlađi pioniri prezentirali su odličan nogomet te svoj mukotrpan rad u proteklom razdoblju naplaćuju jesenskom berbom bodova.


TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Matej Čulina (Pridraga) i Damir Lerga (Zadar). Delegat: Aldo Rogić (Zadar).

NK ABECEDA SPORTA ZDC – NK NERETVA 8:0 (3:0)

NK ABECEDA SPORTA ZDC: Jurjević, Mikulić, Bušić, Nimac, Pavičić, Ivčević, S. Vrkić, Mrva, Vulelija, Škara, Surjan. Još su igrali: Ukalović, Vukosav, Bljaić, Devčić, T. Vrkić, Baričić i Blaslov. Trener: Jure Perković.

NK NERETVA: Majić, P. Božinović, I. Merdžan, Bebić, Ćosić, Odak, L. Merdžan, Mandić, Baće, Popović, Jurković. Još su igrali: M. Božinović, Crnjac, Čužić i Mustapić. 


Pioniri dvaput vodili pa izgubili

Pioniri su golovima Ivana Lacmana i Dina Sikirića dvaput vodili. Međutim, zadnjih petnaestak minuta utakmice, gosti iz Nweretve ipak preokreću rezultat i dolaze do pobjede kojom zadržavaju prvu poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Bez obzira na poraz, igrači trenera Roka Prtenjače pokazali su da se mogu nositi s najboljima.

TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja: 100. Sudac: Matej Čulina (Pridraga). Pomoćnici: Ivan Zdrilić (Poličnik) i Damir Lerga (Zadar). Delegat: Aldo Rogić (Zadar).

NK ABECEDA SPORTA ZDC – NK NERETVA 2:4 (1:1)

NK ABECEDA SPORTA ZDC: Periša, Sikirić, Kapitanović, Perković, Marelić, Maruna, Meštrović, Lacman, Cupać, Pašeta, Hloušek. Još su igrali: Brkić, Šare i Prtenjača. Trener: Roko Prtenjača.

NK NERETVA: Palameta, Oršulić, Jurković, Majić, Bebek, Vrnoga, Vegar, Kraljević, Filipović, Tadić, Remmel. Još su igrali: Dodig, Ilić, Palinić, Milan i Erjauc. Trener: Bariša Majić.


U 16. kolu, mlađi pioniri i pioniri gostuju u Dubrovniku kod Goška.