1. ŽNL: Veličanstveni preokret protiv prošlogodišnjeg prvaka

1. ŽNL: Veličanstveni preokret protiv prošlogodišnjeg prvakaSeniori su na najbolji mogući način otvorili prvenstvo te su u 1. kolu 1. Županijske nogometne lige pobijedili momčad Bibinja, prošlogodišnjeg prvaka.Bila je to veličanstvena pobjeda do koje su došli nakon zaostatka od dva pogotka. u konačnici su slavili rezultatom 3:2, a junak utakmice bio je, po tko zna koji put, kapetan momčadi Josip Gagula koji je zabio dva lijepa pogotka. 


Bibinjci su u prvih 20 minuta bili bolji protivnik te su svoju dobru igru naplatili dvama pogocima Nina Jurjevića-Adžića koji je zabijao u 13. i 19. minuti utakmice. Beskompromisni Marin Senkić u 28. minuti utakmice smanjuje rezultat na 2:1. U drugom dijelu naši seniori dolaze do potpunog preokreta. Još jednom su pokazali momčadski karakter te su se vratili i na kraju preokrenuli rezultat i došli do ogromne pobjede nakon zaostatka od dva pogotka. Prodorni kapetan momčadi, Josip Gagula, u 56. minuti utakmice dovodi svoju momčad do izjednačenja, da bi u 86. minuti utakmice zabio za 3:2 i veliko slavlje te mukom i znojem osvojena tri, kao Velebit velika, boda.


ZADAR - Igralište ŠC Višnjik. Gledatelja: 100. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Šime Žilić (Škabrnja) i Paula Babić (Zadar). Delegat: Šime Crnjak (Podgradina).


NK ABECEDA SPORTA ZDC: J. Škara, Marić (od 54. Kelava), Gambiraža, Šarić (od 66. Dunatov), Gagula, Senkić, F. Škara, Surać, Božić (od 76. Marasović), Dokoza (od 46. Crnjak), Tomić (od 46. Ivčević). Trener: Marin Miletić. 


NK BIBINJE: Cindrić, Delija, Glavić (od 74. Bugarija), Osmančević, B. Jurjević-Adžić, Lukić, N. Jurjević-Adžić, E. Lisica (60. Lonić), Milanović (od 60. Delija), Gambiraža, L. Lisica. Trener: Vlado Marić


U sljedećem kolu, seniori gostuju u Pakoštanima kod istoimenog domaćina.


Ostali rezultati 1. kola:
Sabunjar - Velebit (B) 5:1
Škabrnja - Dalmatinac 3.3
Zlatna luka - Dragovoljac 2:1
Polača - Pakoštane 0:4
Nova zora - Zemunik 3:0
Hajduk - Galovac 13.9.2023.