Golmania cup 2023. Biograd: Papalinama fantastično srebrno odličje

Golmania cup 2023. Biograd: Papalinama fantastično srebrno odličje


Proteklog vikenda, Biograd je bio domaćin Golmania cupa 2023. Naš klub nastupio je na turniru s dva godišta, dječacima rođenim 2014. godine i dječacima rođenim 2015. godine.


Dječaci rođeni 2014. godine svoj put završili u grupnoj fazi


Dječaci rođeni 2014. godine svoj put su nažalost završili u grupnoj fazi turnira. Teška skupina u kojoj su se nalazili , nije im dala puno prostora za prolazak. Uspjeli su pobijediti Pakoštane i Jarun te remizirati sa Samoborom. Poraženi su od Kustošije i prvoligaša Varaždina, što je bilo dovoljno za 4. mjesto u skupini. Bez obzira na postignuti rezultat, odigrali su jedan vrlo dobar turnir te stekli dodatno iskustvo.


Evo i njihovih rezultata (2014.):Jarun-ABC 1:2
Samobor-ABC 2:2
Pakoštane-ABC 0:5
Kustošija-ABC 2:0
Varaždin-ABC 4:0


Za momčad 2014. godišta nastupili su sljedeći igrači: Fran Čaušević, Dominik Dundović, David Dundović, Toma Džaja, Karlo Jurlina, Maro Sršen, Šime Surać, Roko Ćoso, Marino Vujević, Mikula Zuanović, Roko Prtenjača i Mihael Brkljača. Trener: Andrija Pilipović.


Turnir iz snova odigrali su dječaci rođeni 2015. godine
 
Dječaci rođeni 2015. godine odigrali su fantastičan turnir te su na kraju zauzeli odlično drugo mjesto u konkurenciji od 22 momčadi. Oni su na startu turnira pobijedili prvoligaša Goricu, Croatiju iz Stankovaca te Sesvetski Kraljevac. Potom su odigrali bez pogodaka sa zagrebačkim Ponikvama te su u zadnjem kolu skupine s minimalnih 1:0 poraženi od Primorca, domaćina turnira te kao drugi prošli skupinu.


U četvrtfinalu su ih čekali stari znanci iz Zadarnove. Apsolvirali su i tu utakmicu puleni Andrije Pilipovića te s minimalnih 1:0 prolaze u polufinale. tamo ih je čekao Stari Jelkovec te su pobjedom od 2:1 u tom susretu ušli u veliko finale.


U velikom finalu odvijala se prava drama. U jednom trenutku utakmice gubili su s čak 3:0. Ogromnom željom i požrtvovnošću, uspjeli su izjednačiti rezultat na 3:3 te su čak imali i šansu za pobjedu. Ova utakmica odigrana na igralištu Kazimira i Silvestera u Biogradu,  uvelike je podsjetila na epsko finale Lige prvaka odigrano daleke 2005. godine u Istanbulu između Milana i Liverpoola. U toj utakmici momčad Milana vodila je 3:0 na poluvremenu. Međutim, Steven Gerrard i društvo, uspjeli su do kraja utakmice izjednačiti rezultat na 3:3 te na kraju slaviti u izvođenju jedanaesteraca. Božica Fortuna nije tako bila naklonjena našim malim borcima te u raspucavanju penala nisu imali sreće i pehar namijenjen pobjedniku turnira otišao je put Sigeta. 


Čak tri pojedinačne nagrade


Koliko dobar turnir su odigrali naši dječaci, govori činjenica da je Noa Mrnjavac izabran za jednog od dva najbolja vratara turnira, dok su Lovre Milošević i Ante Prtenjača izabrani u najbolju šestorku turnira. Sve to kazuje kako dobar posao rade trener Pilipović i njegovi igrači i kako sportski odrastaju i napreduju svaki dan.


Evo i njihovih rezultata (2015.):


Skupina


HNK Gorica-ABC 1:2
Croatia S.-ABC 1:6
Sesvetski Kraljevec-ABC 0:4
Ponikve-ABC 0:0
Primorac B.-ABC 1:0


Četvrfinale 


Zadarnova-ABC 0:1


Polufinale 


Novi Jelkovec-ABC 1:2


Finale 


Hr. Dragovoljac-ABC 3:3 (6:4)


Za momčad 2015. godišta nastupili su sljedeći igrači: Noa Mrnjavac, Luka Smolić, Ivano Martinac, Lovre Milošević, Emanuel Žilić, Niko Mikulić, Emanuel Mikulić, Toni Vidak, Ante Prtenjača i Ivan Bobanović. Trener: Andrija Pilipović.