24. kolo 1. ŽNL: Rapsodija na Višnjiku

24. kolo 1. ŽNL: Rapsodija na Višnjiku

U zaostaloj utakmici 24. kola 1. ŽNL, naši seniori pod vodstvom trenera Marina Miletića, ugostili su momčad Škabrnje i slavili s visokih 5:1.


Lijepo i sunčano poslijepodne na Športskom centru Višnjik i susret dviju napadačkih momčadi, privukao je veliki broj gledatelja koji su svjedočili dopadljivom nogometu. Na sceni su se mogli vidjeti mnogi golobradi mladići koji su pokazali svoje nogometno umijeće, a čije vrijeme tek dolazi.


Vjerovali ili ne, svih šest pogodaka na utakmici palo je u drugom dijelu. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0. Tek prava nogometna poslastica slijedi u drugom dijelu. U 47. minuti s desne strane korner izvod Filip Škara, a na drugoj stativi poput bedema skače Danijel Marić koji posprema loptu u mrežu za naše vodstvo od 1:0. Već u 51. minuti Petar Jurić koristi ubačaj s desne strane i glavom matira nemoćnog Jakova Škaru za izjednačenje rezultata.

Filip Škara u 54. minuti lijepo koristi jednu dubinsku loptu koju mu je poslao Josip Gagula i u maniri rasnog strijelca, hladnokrvno matira svog prezimenjaka Josipa na golu Škabrnje i vodimo 2:1. 

Na 3:1 povisio je mlađi brat Gagula, Ante. Odlično se ubacio u prazan prostor s lijeve strane i pogodio suprotni kut nemoćnog Škare. 

Luka Škara, danas možda i najbolji pojedinac utakmice, natrčava na jedan odbijanac u 66. minuti i zabija za sada već visokih 4:1. 

Točku na "i" sjajne predstave Miletićevih pulena stavlja polivalentni Toni Jelinić. Rezultat je 5:1. Imala je i Škabrnja svojih dobrih prigoda, međutim u nekoliko navrata korpulentni Jakov Škara bravuroznim reakcijama sačuvao je svoj gol.

Čestitke treneru i igračima na još jednoj sjajnoj predstavi.

ZADAR - ŠC Višnjik. Gledatelja: 100. Sudac: Matej Čulina (Pridraga). Pomoćnici: Marko Narančić (Pridraga) i Tomislav Čulina (Pridraga). Delegat: Željko Margetić (Zadar).

NK ABECEDA SPORTA ZDC - NK ŠKABRNJA 5:1 (0:0)

NK ABECEDA SPORTA ZDC: J. Škara, A. Gagula (od 77. Alić), L. Škara, F. Škara (od 77. Klanac), J. Gagula, Tulumović, Župan (od 63. Rados), Surać (od 77. Vicković), Marić, Jelinić, Sudija (od 69. Gambiraža). Trener: Marin Miletić. 

NK ŠKABRNJA: J. Škara, Crnjak, Brkić (od 63. Mršić), T. Jurić (od 76. Žilić), P. Jurić, Ivković, Vuković (od 74. I. Bilaver), Š. Škara, Knežević, K. Bilaver, K. Škara. Trener: Jure Čulina.